Nacházíte se: Úvodní stránka > Puberta > Měli byste dovolit teenagerům piercing?
Sponzorované odkazy:
Přestože Občanský zákoník jasně stanoví pro piercing i tetování věkovou hranici 18 let, ovšem neznamená, že si teenageři nedokáží piercing obstarat někde, kde na zákony příliš nedají. V horším případě si pokoutně propíchnou nos, či pupík navzájem s kamarády, což může mít velmi neblahý vliv na zdraví.
My rodiče se samozřejmě snažíme své děti všemožně chránit, bohužel je piercing symbolem nezávislosti a mezi mládeží velice oblíbeným. Určitě si o piercingu se svým dítětem promluvte. I když s tím nesouhlasíte. Snažte se jim domluvit, že piercing je stejně jako tetování rozhodnutím na celý život, proto je důležité si pořízení piercingu rozmyslet. Zejména toho, který je zřetelně viditelný na obličeji. Může být důvodem, proč vás nevezmou do zaměstnání, či do školy a stěžuje uplatnění v oborech, kde je kladen důraz na reprezentativní vystupování.
Když vašemu dítěti piercing nedovolíte a jeho vrstevníci jej mají, bude se cítit méněcenně a může si nechat piercing nechat udělat v ne zrovna kvalitním salónu. Raději s dítětem o této situaci mluvte, s tím, že mu piercing třeba zaplatíte k osmnáctým narozeninám. Nekvalitní salóny příliš nedbají na dodržování hygienických opatření. Spolu s piercingem si tak vaše dítko může domů donést i žloutenku, HIV, či další onemocnění. Tomu se musíte snažit předejít za každou cenu.
Jakýkoli typ piercingu, dokonce i klasické dírky do uší, s sebou nese riziko infekce. Infekce se může objevit, pokud piercingové vybavení není řádně sterilizováno nebo pokud osoba provádějící piercing nemá rukavice. Pokud není propíchnutá oblast udržována čistá, dokud se dírka nezahojí, může dojít k řadě infekcí a komplikací. Piercingy v ústech a nosu jsou zvláště náchylné k problémům, protože tyto oblasti jsou živnou půdou pro všechny druhy bakterií.
Ujistěte se, že si vaše dospívající dítko uvědomuje, že by mohlo dostat infekci, i když si nechá udělat piercing na nesprávném místě. Vymluvte svému dítěti piercing do rtů, brady a jazyka, jejich zhojení trvá nejdéle, navíc mívá nejčastější komplikace. I když bude vaše dítě z těch šťastnějších a piercing v těchto místech se mu parádně zahojí, bude neustále dráždit dásně a zuby a je tak volnou jízdenkou k bolestivým dásním, paradontóze a poškozené zubní sklovině.
POZOR: Po piercingu se také může objevit citlivost nebo alergická reakce na nikl, který se nachází v některých špercích.
Sponzorované odkazy:
Maminko.cz
Přebírání textů z těchto stránek je bez svolení autora trestné.
CMS vytvořilo amedio.cz.