Nacházíte se: Úvodní stránka > Puberta > Problémy pubescentů dnešní doby
Sponzorované odkazy:
Žijeme v době, která je uspěchaná, přináší nečekané zvraty a nikdo z nás si nemůže být jistý, co bude dělat za týden. Spousta dospělých trpí psychickými problémy a nejinak jsou na tom dospívající.
Ti se už v době karantén, online výuky a covidových opatření velice změnili. Mnoho z nich se potýká se sociálními problémy. Navíc se neustále porovnávají se svými vrstevníky prostřednictvím sociálních sítí. Dá se tak říci, že řeší mnohem více potíží, než generace jejich rodičů.
Nejen, že elektronická média zesílila některé problémy dospívajících, ale digitální komunikace a sociální média také změnily způsob, jakým dospívající komunikují se svými vrstevníky a romantickými zájmy. Konečným výsledkem je skupina mladých lidí, kteří bojují se základními dovednostmi mezilidské komunikace. Věděli jste, že průměrný dospívající tráví více než osm hodin denně používáním elektronických zařízení. V podstatě neustále jsou v kontaktu a komunikují, přitom se cítí osamělí a v reálném životě komunikovat neumí.
Instagram, Twitter, TikTok a SnapChat mohou být pro dospívající skvělými způsoby, jak se spojit s vrstevníky, ale sociální média mohou být problematické z několika důvodů. Může vystavit vaše dospívající kyberšikaně, zahanbování a rozhodně mají dopad na jejich duševní zdraví. Pomozte svému dítěti naučit se zdravě procházet sociální sítě tím, že budete dodržovat tyto tipy:
Zvažte omezení času stráveného na zařízení vašeho dospívajícího – osm hodin, které vyplynuly z průzkumu, to je opravdu děsivé.
Zatímco tlak vrstevníků ovlivňuje dospívající po generace, sociální média jej posouvají na zcela novou úroveň. Velkým důvodem k obavám je například sexting. Mnoho dospívajících nechápe celoživotní následky, které může mít sdílení explicitních fotografií. Posílání nevhodných fotek ale není to jediné, k čemu jsou děti nuceny. Dospívající čelí tlaku, aby měli sex, užívali drogy nebo alkohol a dokonce ostatní šikanovali, aby zapadli do party.
Dejte jim dovednosti, aby se uměli zdravě rozhodovat a odolávali tak snadněji tlaku vrstevníků. Promluvte si s dospívajícími o tom, co dělat, když udělají chybu. Je důležité je přesvědčit o tom, že je bezpečné za vámi přijít, když mají problémy nebo nevědí, co mají dělat. Neřvěte na ně, když za vámi přijdou, naslouchejte a snažte se jim nabídnout nějaká řešení. Když na ně budete křičet, příště za vámi nepřijdou.
Dnešní doba nabízí přehnaně snadný přístup k pornografii, na které je spousta mladých závislých. Stejně tak se setkávají s příliš velkým množstvím násilných videí a počítačových her. Snažte se děti utvrdit v tom, že násilí není normální.
Obrovské množství dnešních teenagerů trpí depresí, úzkostmi, sociální fobií – pokud na svém dospívajícím dítěti uvidíte následky rozvíjející se psychické poruchy, neotálejte s návštěvou odborníka. Čím dříve, tím lépe. Bohužel totiž také stoupá množství dopívajících, které své potíže řeší sebevraždou.
Sponzorované odkazy:
Maminko.cz
Přebírání textů z těchto stránek je bez svolení autora trestné.
CMS vytvořilo amedio.cz.